KARRAKAN

Skontaktuj się z nami

Data powstania: sierpień 2014
Muzyka: Hard Rock
Skład:
Kamil Badeja – bas,
Dominik Górski – perkusja,
Jan Sierzputowski – saksofon,
Piotr Sierzputowski – gitara/wokal

 

Bio

Muzyka zespołu KARRAKAN to przesiąknięty latami 70-tymi i 80-tymi Rock' N ' Roll z pokaźnym ładunkiem przesterowanych gitar gdzieniegdzie łagodzonych saksofonem. Określenie „Rock’n’Roll” jest jednak w tym przypadku dosyć szerokie, ponieważ kompozycje tej kapeli włóczą się zarówno po prostej skali bluesowej, jak i po wyraźnie cięższych rejestrach przybierających nawet heavy metalowy wydźwięk. Grupa uformowała się latem 2014 w Ostrołęce, gdzie aktualnie znajduje się ich główna siedziba.

KARRAKAN czerpie inspiracje z wczesnych dokonań takich zespołów jak Queen, Black Sabbath czy Led Zeppelin, nie odcinając się jednocześnie od wpływów spod znaku metalu i takich grup jak chociażby Turbo czy Iron Maiden. Nie stronią również od podróży w stronę stoner i progresywnego rocka – można nawet powiedzieć, że właśnie w tym kierunku kształtuje się ich brzmienie, co można usłyszeć na ich debiutanckim EP, które ujżało światło dzienne zimą 2016 roku. Kompozycje na to wydawnictwo zostały zarejestrowane latem 2015 podczas sesji nagraniowej w przasnyskim EmKa Studio. Pieczę nad całym procesem trzymał reżyser dźwięku – Marek Karolski, który zajął się również miksem i masteringiem. Aktualnie zespół koncertuje i promuje dotychczas nagrany materiał. Pracują również nad swoim pierwszym pełnym albumem, który charakteryzować się będzie ciężkimi, ambitnymi utworami o rozbudowanych partiach instrumentalnych oraz tekstami bogatymi w poetyckie środki.

Zespół posiada własne studio nagraniowe oraz sprzęt nagłośnieniowy odpowiedni na koncerty klubowe lub średniej wielkości plenery. Dzięki temu, możliwości kapeli w zakresie tworzenia i rejestracji muzyki, czy też organizacji występów na żywo, są stosunkowo szerokie. Impreza pt. „Świąteczny Muzyczny Łomot”, która odbyła się zarówno w grudniu 2014, 2015 jak i 2016, czy koncert promujący kampanię crowd-fundingową związaną z wydaniem debiutanckiego mini-albumu (24 czerwca 2016) są niezbitymi dowodami na zacięcie organizacyjne zespołu, które nie kończy się tylko na muzyce, ale uwzględnia również kwestie techniczne i promocję tego typu wydarzeń. Na tym doświadczenie koncertowe grupy się nie kończy. Mają już za sobą występy klubowe w Gdańsku, Gdyni, Warszawie, Wydminach, Barczewie, Ostrowi Mazowieckiej, Sokołowie Podlaskim oraz rodzimej Ostrołęce. Członkowie KARRAKAN to młodzi, ambitni ludzie, których nie zatrzyma byle przeszkoda. Do wszelkich swoich działań podchodzą z nadludzkim zaangażowaniem zarówno od strony muzycznej, technicznej jak i marketingowej, są szczerzy i konsekwentni w tym co robią. Rock' N 'Roll to nie tylko ich pasja, to genetycznie uwarunkowanie, bez którego normalne funkcjonowanie byłoby niemożliwe.